בית / פיתוח אישי / הצלחה / 9 סיבות לכך שאתם לעולם לא תצליחו!

9 סיבות לכך שאתם לעולם לא תצליחו!

9 סיבות לכישלון מובטח!

אנחנו בני האדם, מתוכנתים לכישלון! זה נכון, אנחנו רוצים לעשות כל פעולה בדרך הקלה ביותר. אבל אם לא היינו מתוכנתים כך, אולי גם היינו עדיין נשארים לגור במערות וממשיכים לזרוק אבנים אחד על השני.

הרצון התמידי שלנו להקל על עצמינו ולקצר את זמן העבודה, אחראי לרוב ההמצאות ששינו את חיינו.

הבעיה מתחילה שאנחנו מבקשים לבחור בכל קיצור דרך אפשרי והנוח ביותר על מנת להשיג גם את הדברים הדורשים זמן, סבלנות, מומחיות, עבודה קשה וכו'. אנשים היום רוצים פתרונות קסם, או פתרונות "מיקרוגל" לכל דבר. "להתעשר מהר, "להגיע לעבודה בדקה האחרונה" וכו'.

להלן 9 הסיבות הנפוצות ביותר שגורמות לאנשים להיכשל, לא רק בעסקים, אלא גם בדברים אותם הם רוצים להשיג בחיים. תקראו את 9 הסיבות ותראו כיצד אתם יכולים לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם.

 

1. דחיינות:

זו אחת הסיבות הנפוצות ביותר לסיבה שאנשים נכשלים ולא מצליחים למצות את הפוטנציאל בתחום בו בחרו לעסוק בחיים. במקום לנצל כל דקה לשיפור עצמי הם בוחרים לתרץ ולדחות דברים למחר. "אני יעשה את זה מחר" הם אומרים לעצמם והמחר אף פעם לא באמת מגיע. הם בוחרים לדחות את המשימות הקריטיות והחשובות ביותר "לאחר כך" ומשאירים קצוות פתוחים בכל מקום. המון יסודות של דברים שהתחילו לבנות אבל לא מגיעים לתוצאה הסופית וקוצרים את פירות ההתמדה.

הרוב ימשיך להתלונן כמה קשה לו, ועד כמה "להוא" יש יותר מזל ועד כמה הוא לא מוצלח, אבל עדיין ימשיך לדחות את הדברים החשובים באמת שיכולים לשפר ולשנות לו את החיים. הדבר העצוב הוא שהרוב יודעים את זה ועדיין בוחרים להתעסק בדחיינות.

14 הטכניקות להתגברות על דחיינות

 

 2. אנחנו קוצרים את מה שאנחנו זורעים:

כל אחד שלא מרוצה מהתגמולים שהוא מקבל נכון להיום, עליו לבחון היטב את סוג התמורה אותה הוא נותן. חוק הסיבה והתוצאה. אתה קוצר את מה שאתה זורע. זו אולי קלישאה או אמרה חבוטה, אך היא כל כך אמיתית, כל כך פשוטה ועדיין כל כך לא מובנת לרוב האנשים.

לא משנה לסוג התגמול לו אתם מחכים, אתם צריכים להשקיע את אותה כמות של השקעה ותמורה. כל ניסיון של האנשים לעקוף חוק זה, יסתיים בכישלון, תסכול ולבסוף בייאוש ודיכאון.

אם אנחנו זורעים זרעי חומוס אנחנו לא מצפים לקצור אבטיחים. אנחנו נקצור חומוס. אם נשקיע מעט זמן בלמידת סוג העסק שלנו, מהר מאוד נפסיד לקוחות לאנשים שכן השקיעו זמן ולמדו כיצד לשרת את הלקוחות שלנו טוב יותר.

 

3. כי אתה מאשים את מה שאין לך כסיבה לכישלון.

אם תשאלו כל אדם או יזם שהוא מדוע נכשל? הוא יגיד משהו בסגנון, כי לא היה לי… או תירוץ כלשהו הקשור לתחום בו היה מעורב. מה שבאמת עצוב כאן הוא שלכל אחד מאיתנו חסר משהו בכדי להצליח. גם לאנשים שהצליחו היה חסר, אבל הם ידעו להשלים אותו ע"י עבודה קשה עזרה מאחרים. אף אחד לה הצליח לבד בכוחות עצמו מבלי שאף אחד אחר לא יעזור לו. בקשו עזרה מאחרים, מאנשים אחרים שהצליחו ותתפלאו עד כמה הם יהיו מוכנים לעזור לכם.

מרבית המיליונרים והמיליארדרים בארץ הם דור ראשון ועשו את הונם בעשר אצבעות. גם בארה"ב התמונה דומה. 273 מבין 400 המיליארדים ברשימת פורבס עשו את עונם בעשר אצבעות. קחו דוגמא מהם ותאמינו שהכל אפשרי. תשלימו את מה שאין לכם ע"י שותפות ועזרה מאחרים וצאו לדרך.

ועוד דבר, אם בקשתם עזרה מאדם אחד והוא לא הסכים, אל תתיאשו, אז הבא בתור  או אחד אחריו יסכים.

 

כישלון

4. בגלל שהרעיונות הכי טובים שלך הם רק זכרון רחוק או פשוט מעולם לא הוצאו לפעולה.

אין ספק שזו אחת הסיבות החזקות לכך שאנשים לעולם אינם מצליחים. מרבית הרעיונות הטובים ביותר שלנו שללא ספק יכלו להפוך את חייהם של רבים לקלים וטובים יותר, מעולם לא עברו את שלב "הרעיון המבריק" או שפשוא נראו לנו כבלתי ניתנים לביצוע. ככל הנראה הרעיונות הטובים ביותר הם בחלק מהזמן גם הקשים ביותר לביצוע ואלצו את היזם לעמוד מול האתגרים הקשים ביותר.

לא מזמן התפרסם מאמר על כך שאנשים "רגילים" חושבים על רעיונות ששווים לפחות מליון דולר תוך שהם נמצאים בדרך לעבודה במהלך שבוע אחד בלבד, אבל יותר מ – 90% מהם מעולם לא עשו שום דבר מעבר לזה ולא נקטו בשום פעולה שתקדם אותם אפילו צעד אחד קדימה.

 

5. בגלל שאין לך סבלנות:

רובנו נופלים למשבצת הזו. אין לנו סבלנות. אבל כשרוצים לראות תוצאות עסקיות, תוצאות שקשורות בפיתוח אישי ולמידה, מטרות לטווח הארוך, אנו חייבים להיעזר בסבלנות לאורך זמן.

הסיבה שרוב התרמיות בסגנון "כסף מהיר", "עשה מיליונים בבורסה" ועוד פירמידות למיניהן, עובדות על רובנו, נעוצה ברצון שלנו לעשות את המינימום ולהינות מהמקסימום. כשהפרסומת הבאה מגיעה אלינו למייל אנחנו בטוחים שאנחנו כבר עושים את "המכה" ומתעשרים מהר. זה לא עובד כך!

במציאות אין קיצורי דרך (באופן חוקי  לפחות) להתעשרות או הצלחה. כל דבר בעל ערך לוקח זמן. כן, לערך לוקח זמן להיווצר, בגלל זה קוראים לזה ערך.

רבים מאיתנו נוטשים עסקים באמצע, כי לא נתנו את השנים הראשונות שכל עסק צריך על מנת להתרומם, זמן הנדרש למימוש הפוטנציאל האמיתי. זה תקף לכל דבר בחיים. לדוגמא: סטודנט שמתחיל ללמוד רפואה, עליו ללמוד 7 שנים. אם הוא ילמד 6 שנים ויפסיק,  הוא עדיין ישאר בלי תעודה.

אז בפעם הבאה, אם מישהו מציע לכם "שיטה מוכחת" לעשות כסף, מבטיח לכם להתעשר מהר או משהו בסגנון, תסתובבו ותרוצו הכי מהר שאתם יכולים.

 

קלף

6. כי אתה מחכה "שישחק לך קלף" או יתמזל מזלך-

לרובנו ההזדמנות לא ניתנת סתם, יש ליצור אותה והכי חשוב להיות מוכן לקראת. לכן, חשוב להיות תמיד מוכן להזדמנויות חדשות ולא צפויות כי הן תמיד מגיעות בזמן הכי לא צפוי. בגלל זה לרוב אנחנו לא מוכנים אליהן וזה נקרא "מזל רע".

לעולם אל תחכה שמשהו טוב יקרה לך או שמישהו יבוא ויתן לך משהו ויעזור לך. אם למשל אתה רוצה עוד לקוחות לעסק, תצא ותשיג אותם. אם אתה רוצה שמשהו ישתנה, קום ושנה את זה. תהיה פרואקטיבי. תוכל להשיג כל דבר בעולם עם עבודה קשה והתמדה לא משנה אילו מכשולים יעמדו לך בדרך!

 

7. כי כל הסיכויים נגדך-

כולם רוצים להצליח בעסק או המקצוע בו הם בחרו. אם זה קשור לכל תחום באינטרנט או מחוץ לאינטרנט. המציאות היא ש – 1 מכל 3 עסקים נסגרים בתוך 3 שנים ו50% יסגרו לאחר 5 שנים פחות או יותר. כמו שאתם וודאי רואים, הסיכויים לא איתכם. אם תרצו לרזות ולשמור על דיאטה – רק 5% מצליחים לשמור על המשקל שהפחיתו!

אבל אתם לא כמו כולם, אתם רוצים להשתנות ולהשתפר. אתם ה- 3% היחידים שקוראים עכשיו ומשקיעים זמן על מנת להשתפר. אתם לא כמו כולם. אם תמשיכו ללמוד, לגדול, להשתפר ותיישמו את זה אתם תעלו מעל הממוצע ותצליחו.

 

 

8. אתם לוקחים את החיים כמובנים מאליהם-

סיבה זו בעצם מושפעת מכל הסיבות האחרות המתוארות כאן. לאנשים השניסו ונכשלו ואשר לוקחים את הזמן כמובן מאליו כשהזדמנות אמיתית נקרת מול עינהם.

אתם צריכים לקחת כל הזדמנות בשתי הידיים , תנצלו כל רגע פנוי, תקראו כל ספר או מאמר שיכול לקרב אתכם אל עבר המטרות אותם אתם רוצים להשיג, אל תסלחו לעצמכם על משימות או מטרות שלא הושלמו ותבינו סוף סוף שאין לכם את מי להאשים אלא רק את עצמכם על הכישלונות שלכם או על דברים שלא הישגתם במהלך חייכם.

 

9. כי אתם לא תעשו את השינוי היום.

רוב האנשיים שיקראו את המאמר ויסכימו איתו, עדיין יחזרו לאותם ההרגלים הישנים שמונעים מהם את ההצלחה. הרגל הדחיינות, להשיג משהו תמורת לא-כלום, להאשים את מה שאין לך, חוסר סבלנות, לחקות למזל שיבוא ועוד…

לבסוף חשוב לזכור שכל בידיים שלנו. אנו אוחזים בהגה החיים, לא אף אחד אחר. בין אם נצליח במה שבחרנו לעסוק בו, כנגד כל הסיכויים  ובין אם לא, אסור לאף אחד מאיתנו להפוך לקורן של הנסיבות או הסיבות המתוארות לעיל.

 

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppShare

תגובות

אולי יעניין אותך גם

10 טיפים למוטיבציה פנימית חלק ב'

10 טיפים מצויינים למוטיבציה חלק ב' 1. דעו את ה"למה" שלכם. תגלו את הסיבות האמיתיות ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *