בית / פיתוח אישי / מוטיבציה / 10 טיפים למוטיבציה פנימית חלק ב'

10 טיפים למוטיבציה פנימית חלק ב'

10 טיפים מצויינים למוטיבציה חלק ב'

1. דעו את ה"למה" שלכם.

תגלו את הסיבות האמיתיות שלכם. תשקיעו בזה מחשבה ותרשמו אותם. אם יש לכם למשל אנשים קרובים שאהובים עליכם ואתם עושים את זה בשבילם, זה הרבה יותר חזק מלעשות משהו למען עצמכם. כמה אנשים אתם מכירים שעובדים או היו מוכנים לעבוד מבוקר עד ליל רק בכדי שלילדים שלהם יהיה עתיד טוב יותר. אולי אתם אפילו מכירים אותם מקרוב.

 

2. תהיו מוכנים לנק' השבר שלכם.

לכולנו יש את הדחף שאומר לנו להפסיק. אך הוא ברובו- לא מודע. אחד הדברים החזקים שתוכלו לעשות הוא להיות יותר מודעים לדחף הזה תרגול טוב שעוזר להתגבר על הדחף הזה הוא לתעד את כל הרגעים באותו יום ביומנכם. רגעים בהם קבלתם את הדחף להפסיק משימה או לוותר על משהו. מז שזה עושה, זה פשוט מפנה את "תשומת הלב" שלכם אל עבר הדחף הזה. וכמו שאומרים כאשר אנו מתחילים לשים לב לדברים אנחנו מקבלים אחריות וזכות בחירה. הזכות לבחור האם להפסיק משימה חשובה וללכת לנוח או לתת עוד שעת עבודה אחת למשל.

לאחר שתשמנו ביומנכם את כל הרגעים שבהם וויתרתם או הפסקתם משהו, תפתעו לגלות כמה פעמים את מוותרים לדברים פחות חשובים. ואז, תרשמו את דרכי התגובה ושיטות הפעולה שלכם בכדי למנוע את זה.

לבסוף כשנק' השבר הבאה תגיע, אתם לא תהיו מופתעים ותוכלו להגיב במקום ולהתגבר על הוויתור.

3. תעשו לעצמכם חוק – לעולם לא לפספס יומיים ברציפות.

עכשיו לא משנה על איזה הרגל אתם עובדים. החוק הזה בא להגן עליכם מהנטיה הטבעית שלכם לפספס ימים פה ושם. זכרו, הגוף שלנו מתוכנת לכישלון- הוא תמיד יחפש את הדרך הקלה יותר לכל פעולה. אף אחד לא מושלם. אז פספסת יום אחד… וביום השני אתה מתעצל לעשות את מה שצריך לעשות, תגיד לעצמך לא! אני לא מפספס 2 ימים ברציפות! ככה אומר החוק! תחזור 3 פעמים על המנטרה הקבועה שלנו "תעשה את זה עכשיו"! "תעשה את זה עכשיו"! "תעשה את זה עכשיו"!

ופשוט תתחיל לעשות את זה. אתה תודה לעצמך אחרי זה.

4. תדמיין את המטרה שלך על בסיס יומי, לפחות במשך 5-10 דקות.

תדמיין את התוצאה המוצלחת בפרטי פרטים. תעצום את עיינך ותתחיל לצייר בדיוק איך תראה הצלחתך. מה תרגיש באותו רגע, איזה קולות יהיהו מסביב (משפחתך תריע לך) איזה ריחות יהיו מסביב, אילו טעמים תרגיש. איפה תהיה בדיוק כשתצליח במטרה שלך? איך תראה? מה תלבש? תדמיין הכל עד הפרט האחרון.

המפתח כאן הוא לעשות את זה כל יום אפילו רק ל-5 דקות. המטרה הסופית כאן שזה ישקע לתוך התת-מודע שלך וכשזה יקרה תהיה בטוח שהוא יעבוד על המטרה שלך בעצמו גם כשתישן. (אף אחד לא מבין עד היום את כוחו האמיתי של התת מודע, חקר החוח שלנו עדיין בחיתוליו.)

זו הדרך היחידה בה תוכל ליצור אצלך מוטיבציה שתימשך כמה שצריך עד שתשיכ את מטרתך.מכירות

5. תכתבו ביומן על המטרות שלכם.

אם תתמידו בכתיבה ביומן שלכם, יהיה זה גורם מוטיבציה גדול ביותר.

תכתבו שם לא רק מה עשיתם באותו יום, אלא גם את המחשבות שלכם על אותו יום וההתקדמות שלכם, הטעויות שלכם ומה אפשר לשפר.

תהיו עקביים עם היומן שלכם, תעשו את את זה בסופו של כל יום.

אם תעשו את זה נכון ותתמידו בכך, זה יהפוך לאחד מהרגעים היותר טובים של היום.

6. תקחו לכם את צ'רצ'יל או בן-גוריון כמנטורים (או את שניהם יחד).

מאחורי רוב האנשים המצליחים בכל הזמנים עמדו מנטורים חזקים.

מנטור טוב תמיד יגרום לך לחשוב שכל דבר אפשרי. מנטורים יעזרו לך דרך "חיקוי" – כלומר אתה תחקה אותם ותתנהג כמוהם. תכונה זו נטועה באינסטינקטים שלנו בכדי לשרוד. בעודינו היינו תינוקות הסתכלנו על האחים הגדולים שלנו וועל ההורים וחיקינו כל דבר שהם היו עושים. זוהי דרך הטבה ללמד אותנו כיצד לשרוד בצורה אפקטיבית יותר. אם זכית במודלים לחיקוי רעויים שערכים חזקים של יושרה והשגיות היו לדגל בשבילם אז ככל הנראה גדלתם כאנשים ערכיים והשגיים. ואם קרוביכם שידרו כישלון ואפטיה כנראה שרכשתם חלק מתכונות אלו. אבל לרובינו היו מנטורים בינוניים. בעלי מומחיות מצומצמת בדבר מה וברוב הדברים התקשו לספק לנו את מה שאנו צריכים בכשי להצליח.

לעצם העניין: אני מציע מקרב לב שתקראו על מנהיגים דגולים שהיו בעולם ותראו למי אתם הכי מתחברים. לאחר מכן תקחו 10 ספרי ביוגרפיה עליהם ותלמדו אותן ואת התכונות שלהם. ואז בכל שלב בחיים תוכלו להיוועץ בהם ולחשוב כיצד הם היו מתנהגים מסויימים ותתחילו לחקות אותם. זהו אחד מהטיפים הטובים ביותר שקבלתי ועוזר לי בכל שלב בחיים.

אז אם אתם צריכים עצה מיידית ממנטור תשאלו אותם- אילו פעולות אני צריך לעשות בכדי להשיג את המטרות שלי, אילו כישורים אני צריך ללמוד, איך עלי להתנהג? באילו פעולות אני צריך לנקוט? המנטורים יספקו לכם את כל התשובות.

cherchilben

7. תעשו חוזה מול עצמכם:

טיפ זה מיועד לרוב האנשים שסובלים נכון לרגע זה ממשמעת עצמית נמוכה (+70% מהציבור לפי דעתי) תחליטו מה אתם רוצים ותתחייבו מול עצמיכם שאתם הולכים לבצע אותו. חד וחלק.

זה יחייב אתכם להשיג את המטרה שלכם בכלל הרגשת המוחייבות כלפי עצמכם.

להלן דוגמא של חוזה כזה לאדם שמעוניין להוריד 5 קילו בתוך חודשים:

  חוזה מול עצמי.

אני מצהיר בזאת כי המטרה הראשית שלי היא להוריד 5 קילו לקראת הקיץ

מכשולים אפשריים:

  1. פיתויים לדברים מתוקים ונשנושים בין ארוחות
  2. ארוחות גדולות מידי
  3. אכילה בשעות מאוחרות
  4. ארוחה במסעדות
  5. חוסר רצון להתאמן אחרי העבודה
  6. לא אוהב לצאת לריצה
  7. אין לי נעלי ריצה כמו לכולם (ב 800 ש"ח)

אני מוכן לנקוט את הצעדים הנדרשים בכדי למזער את ההשפעות של המכשולים המצויינים לעיל. אני מוכן ללאכול פחות ולהתאמן יותר. מוכן לישון פחות ולצאת לריצה, לדחות סיפוקים בנחרצות.

אקום מוקדם לאחר 7 שעות שינה ב-7 בבוקר ללא הימרחות ואצה לריצה 3 פעמים בשבוע.

אוכל ארוחת בוקר בריאה.

בין 10 ל- 18 אמנע משתיה מתוקה, חטיפים ומתוקים

בין 19-23 אתאמן בחדר כושר 2-3 בשבוע, הקדיש זמן למשפחה, לסידורים, ולתכנון המחר.

 על החתום

_______________

8. תמיד תחשבו חיובי:

אוקי, אולי זו קלישאה, אבל זה עובד עם מיישמים את זה.

תנתרו את המחשבות שלכם. שימו לב מה אתם אומרים לעצמכם כל הזמן. כולנו מדברים לעצמינו. תתחילו להקשיב למה אתם אומרים לעצמכם. אם תשמעו דיבור ומחשבות שליליות תפסיקו אותם מייד. תדחקו אותם החוצה.ןתחליפו אותם במחשבות חיוביות. לפי מחקרים רבים נמצא כי המוח שלנו אינו יכול לאחסן שתי מחשבות בו זמנית, לכן אם תתרכזו במשהו חיובי באופן טבעי לא תוכלו לחשוב על השלילי.

חשיבה חיובית יכולה להיות עוצמתית בצורה בלתי רגילה.

9. תוכלו שוקולד מריר 🙂

תתפלאו, לשמור על מוטיבציה גבוהה לפעמים יכול להיות כיפית במיוחד. אז הנה לכם טיפ מתוק וטעים:

השוקולד המריר זו דרך נפלאה להעלות את רמות הדופמין במוח.

רמות הדופמין במוח שומרות על רמות ההנאה שלנו, הקוגניציה וכמובן המוטיבציה.

מחקרים גילו שאנשים הישגיים הם בעלי רמות דופמין גבוהות במיוחד.

מגניב, לא?

אז עם אתם רוצים זריקת דופמין, נסו לאכול קוביית שוקולד. כמו כן בשביל לא לאכול יותר מידי שוקולד תנסו לשלב גם דגים עם אומגה-3, אוכמניות ותוספי תזונה מתאימים.

10. נולדת עם כשרון מיוחד.

לכל אחד יש לפחות דבר אחד שהוא יותר טוב מ 10,000 אחרים ואותו הוא יכול להציע לעולם תמורת תגמול הולם. עליכם לגלות מהו הכישרון הייחודי שלכם ולהתחיל לטפח אותו. כאשר תטפחו אותו כרעוי ותשקיעו מאמץ ביישום שלו, תגיעו לרמה שמעטים יוכלו להשתוות אליכם. כאשר ואם תעסקו בדבר הזה, שרצף ה-די.אן.איי שלכם הותאם לעשות בצורה מושלמת, אתם לא רק תיהנו מהעשיה, אתם תכנסו ל-flow וכבר לא תרגישו שאתם עובדים והזמן יקבל משמעות חדשה לחלוטין. כך למעשה המוטיבציה תהפוך למשהו טבעי ולא תוכלו לחקות ליום המחר על מנת להתחיל ולעסוק במה שאתם אוהבים.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppShare

תגובות

אולי יעניין אותך גם

5 דברים שחשוב לדעת רגע לפני שאתם מחליטים לוותר

לפעמים נראה כי אין לנו עוד כוח להתמודד עם בעיה מסוימת ואנחנו פשוט מחליטים לוותר. ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *