בית / פרודוקטיביות / 5 דרכים עוצמתיות לניהול זמן

5 דרכים עוצמתיות לניהול זמן

ניהול זמן, גם אתם יכולים!

ניהול זמן, הוא אחד המפתחות לפרודוקטיביות אמיתית ואם אתם כמו רוב האנשים, סביר להניח שאתם מוצאים את עצמכם לעתים קרובות מבקשים יותר מ 24 שעות ביום בכדי להשיג את כל הדברים החשובים ברשימת המטלות שלכם. נראה כאילו לא משנה מה אנחנו עושים, תמיד יש יותר ויותר דברים בסדר היום שצריכים להיעשות, בזמן שרבים מהדברים החשובים באמת לא זוכים מעוגת הזמן הזו ונדחים למחר ואז למחרתיים.

האם זה נשמע לכם מוכר?

אם כן, אז אני רוצה להציע לך כמה דרכים מעולות שיכולות לעזור לכם להגדיל באופן משמעותי את התפוקה היומית ולהגביר את המיקוד שלכם בכדי שתוכלו להספיק יותר בפחות זמן.

 

1. "תכווצו" את הדד-ליין המנטלי שלכם

אם אתם חושבים שמשימה מסויימת הולכת לקחת שעה, תנו לעצמכם 40 דקות במקום זאת. על ידי כיווץ המועדים המנטליים שלכם, תהיו מסוגלים לעבוד הרבה יותר מהר ועם  רבה יותר מרץ.

כמו כן, תצטרכו לקבוע ביומן " שעות זהב" לניהול זמן בכל שבוע. בשעות אלו תוכלו להתמקד בשקט רק במשימות בעלות החשיבות הגדולה ביותר מבחינתכם לפרקי הזמן שהקצבתם לעצמכם. כדי לעשות זאת ביעילות, חשוב לסגור את הדוא"ל, לשים את הטלפון על שקט ולהתנתק מהפייסבוק.

 

2. רשימת "להפסיק לעשות"

רשימת  ה"להפסיק לעשות" חשובה לפחות כמו רשימת ה"לעשות" שלכם. אנו משתמשים ברשימת המשימות שלנו ככלי עזר  הגורם לדברים לקרות. אבל חשבתם פעם כמה הרגלים לא פרודוקטיביים, טקסים משונים ודברים שבשגרה אנו ממשיכים לעשות בחיינו ואשר גוזלים מאתנו את ההצלחות ואת אורח החיים שאנו באמת רוצים?

על ידי יצירת רשימה של "להפסיק לעשות", והתחייבות מלאה מצידנו, אנחנו יכולים "לטהר" באופן שיטתי את הרגלים השליליים ולהחליף אותם בהרגלים פרודוקטיביים יותר.

דרך קלה לעשות זאת היא לקחת דף נייר ולעשות רשימה של כל ההרגלים, הדברים שבשגרה או האנשים בחיינו שבעצם גורמים לנו להיות פחות פרודוקטיביים ומרחיקים אותנו מהמטרות והיעדים שהצבנו לעצמינו. אותם דברים בעצם "שודדים" מאיתנו את איכות החיים אותה אנחנו כל כך רוצים להשיג.

העניין הזה דורש ממך להיות כנה, אמיתי ושקוף עם עצמך בכדי שתוכל לאבחן את הדברים שעוצרים אותך בחיים או גונבים ממך את האושר בדרך כלשהי. עכשיו, זה יכול להיות התחייבויות מהעבר שאין להם יותר הצדקה אמיתית, או אולי אנשים מסוימים שכוח הדרישה שלהם חזק יותר משלך אבל עמוק בפנים אתה היית מעדיף שלא לרצות אותם וכו'. כאשר תהיה מוכן לקחת צעד אחורה ולהסתכל על החיים שלך באופן אובייקטיבי, יהיה לך הרבה יותר קל לראות את המציאות האמיתית של מצבך הנוכחי וכך תהיה מסוגל לקבל החלטות רציונאליות על מה שצריך לעשות לאור התמונה הכוללת. אין דרך אחרת לעשות זאת. אם כן אשמח לשמוע.

 

3. תקבעו מטרות בסוף היום

בכל ערב לפני השינה, תיקחו לכם 5 דקות ורשמו את 5 המשימות בעלות החשיבות הגדולה ביותר עבורכם למחר. מטרות או משימות אלו צריכות להיות בעלות קשר ישיר לקידום שלכם או קידום העסק אותו אתם מנהלים לכיוון המטרות הגדולות שהצבתם לעצמכם.

לפני כן, תעברו על המטרות והמשימות של היום הנוכחי. תראו מה עשיתם בצורה טובה, היכן ניהלתם את זמנכם בצורה מיטבית, מה יכל היה להיעשות בצורה טובה יותר, מה השלמתם ומה לא. תשבחו את עצמכם על מה שהשלמתם אבל גם תמתחו ביקורת בונה על הדברים בהם אולי ויתרתם לעצמכם או סתם התעכבתם ללא סיבה מיוחדת.

החלק החשוב והקשה ביותר ב"להיות פרדוקטיבי" זו היכולת לנהל את היום במקום שהיום ינהל אתכם. לנו כבני אדם לצערי, אין יכולת "לנהל את הזמן" כמו שהרוב חושבים. הזמן ממשיך ללכת ואי אפשר לעצור אותו, להקפיא אותו, להריץ אותו אחורה או קדימה או לשים אותו בקופסא ולשמור למחר. במקום זאת יש לנו כבני האדם את היכולת לנהל את עצמינו ולהוציא את המירב מהזמן שהוקצב לכל אחד מאיתנו. מי שידע לנהל את עצמו בצורה יעילה במיוחד במהלך היום יוכל להספיק בחודש את מה שאנשים מספיקים בשנה. ואם לקחת את זה לכיוון גדול יותר ואפילו משנה חיים, ניתן לומר, שאנשים יעילים באמת יכולם להספיק בשנה עד שנתיים את מה שאנשים מספיקים במשך כל חייהם.

time-731110_640

4. המנעו ממולטיטסקינג

שלא תעזו לעשות כמה דברים במקביל.

מולטיטסקינג נהיה מאוד פופולארי בשנים האחרונות בעקבות הטכנולוגיה המאפשרת לנו לעשות זאת.

בעצם, מחקרי המדע הקוגנטיבי שנעשו לאחרונה באוניברסיטת "קרנגי מלון" הוכיחו שאין דבר כזה "מולטיטסקינג". מצב של מולטיטסקינג הוא בעצם חלוקת הקשב שלנו והמעבר שלו ממשימה אחת למשימה אחרת באותו הזמן – דבר שהוכח כלא יעיל במיוחד. אז במקום שיהיה לנו קו עבה ורציף של קשב למשימה אחת, יש לנו הרבה קווים מקוטעים ודקים של קשב להרבה משימות בבת אחד. במקום לחלק את הקשב בצורה שווה אנחנו פשוט מחליפים אותו במהירות ממקום למקום. החלפת קשב זו גורמת לירידה דרסטית של מעורבות מרוכזת במשימה.

המשאב היקר ביותר שלנו היום הוא לא כוח המעבד, זיכרון או נפח האחסון במחשב שלנו, אלא יכולת הקשב שלנו.

אז תעשו לעצמכם טובה, תעשו דבר אחד בפרק זמן מסויים, תורידו את המעבר שלכם בין משימות ל-0% ותעלו את הריכוז ב-100%!

 

5. תתכוננו ביסודיות ולעומק לפני שתתחילו

עבודתכם ותפוקתכם תעלה בהרבה במידה ותכינו את כל מה שתזדקקו לצורך ביצוע המשימה שלכם. למשל אם מדובר בעבודה מול מחשב, יש לנקות לגמרי את שטח העבודה לרמה סטרילית. לאחר מכן, תארגנו להישג יד את כל החומר האפשרי שתזדקקו לו. (מסמכים, קפה, אוכל) או כל דבר אחר רק שלא תצטרכו לקום מהכיסא עד לסיום המשימה. כך תוכלו להעלות את הפרודוקטיביות שלכם ולהתרכז בעבודה בלבד.

טיפ נוסף, תשבו זקוף, תשענו קדימה, הרחיקו את גבכם מהכיסא – זוהי שפת גוף של אנשים יעילים במיוחד.

שתפו אותנו ברעיונות שלכם לאפקטיביות או דברים שעובדים לכם, נשמח להעלות את זה לפוסט.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppShare

תגובות

אולי יעניין אותך גם

שפת גוף

13 טעויות שפת גוף שכולנו עושים

לגוף שלנו שפה משלו ו"המילים" שלו הן לא תמיד נחמדות. שפת הגוף שלך הפכה קרוב ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *