בית / פרודוקטיביות / 13 טעויות שפת גוף שכולנו עושים

13 טעויות שפת גוף שכולנו עושים

לגוף שלנו שפה משלו ו"המילים" שלו הן לא תמיד נחמדות. שפת הגוף שלך הפכה קרוב לודאי לחלק בלתי נפרד (אינטגרלי) ממה שהינך, עד כדי כך שאתה אפילו לא מודע ולא חושב על כך.
אם זה המקרה, זה הזמן להתחיל, כי זה יכול לחבל בקריירה שלך.

TalentSmart  בדקה יותר ממיליון אנשים ומצאה כי צמרות ביצועי העל מלאות באנשים שהם בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה (90% ממתפקדי העל, על מנת להיות מדויק). האנשים האלה יודעים את הכח שיש לאותות (הסמויים) והלא מילוליים בתקשורת ומשנים את שפת הגוף שלהם בהתאם.
להלן 13 הטעויות הנפוצות ביותר בשפת הגוף שאנשים עושים, לעומת אלה בעלי האינטליגנציה הרגשית הגבוהה המקפידים להימנע מהן.

 

1. רפיון (הגוף)

הוא סימן לחוסר כבוד. זה משדר שאתה משועמם ושאין לך רצון להיות במקום בו אתה נמצא כרגע. אתה אף פעם לא תאמר לבוס שלך, "אני לא מבין למה אני צריך להקשיב לך", אבל אם אתה רפוי, הגוף שלך אומר את זה בשבילך, בקול רם וברור.

המוח מתוכנן להשוות כוח עם החלל שאנשים תופסים. עמידה זקופה עם הכתפיים מיושרות לאחור היא עמדת כוח. זה מגדיל את נפח החלל שאתה ממלא. עמידה רפויה, לעומת זאת, היא תוצאה של קריסה כי בעמידה זו אתה תופס פחות מקום ומקרין פחות כוח.
שמירה על יציבה טובה מעוררת כבוד ומקדמת את ההתחייבות משני הקצוות של בעלי השיח.

 

2. מחוות מוגזמות

יכולות לרמוז שאתה חוטא לאמת. יש לשאוף למחוות שבשליטה, קטנות, כדי לציין כושר מנהיגות וביטחון עצמי. מחוות כמו זרועות פתוחות המראות גם את כפות הידיים שלך על מנת לתקשר שאין לך משהו להסתיר.

 

3. צפייה בשעון

בזמן שאתה מדבר עם מישהו הוא סימן ברור של חוסר כבוד, חוסר סבלנות, ואגו מנופח. זה שולח את המסר שיש לך דברים יותר טובים לעשות מאשר לדבר עם האדם שאתה נמצא איתו ושאתה משתוקק לעזוב וללכת משם.

 

4. חוסר המעורבות בתוך השיחה

משדרת שאתה לא מחויב (מעורב), לא מעוניין, לא מרגיש נוח, ואולי אפילו מביע חוסר אמון באדם שמדבר.
נסה לנטות נכון לכיוון האדם שמדבר והטה מעט גם את ראש כשאתה מקשיב בזמן שמדברים אליך. זה מראה לאדם שמדבר שיש לו את המיקוד ותשומת הלב המלאים שלך.

 

5. שילוב זרועות ושיכול רגליים

הם במידה מסוימת מעין מחסומים פיזיים שמאותתים חוסר פתיחות למה שהאדם האחר אומר. גם אם אתה מחייך או עוסק בשיחה נעימה, האדם האחר יכול לקבל תחושה מעיקה שאתה חוסם ("מנפנף" הלאה) אותו או אותה. גם אם שילוב הזרועות שלך מרגיש לך נוח, אל תתפתה לעשות כך, זאת אם אתה רוצה שאנשים יראו אותך כאדם בעל ראש פתוח המתעניין במה שיש להם לומר.

 

6. חוסר עקביות בין המילים והבעות הפנים שלך

כך תגרום לאנשים לחוש שמשהו לא בסדר והם מתחילים לחשוד שאתה מנסה לרמות אותם, גם אם הם לא יודעים בדיוק למה או איך.
לדוגמא, חיוך עצבני תוך דחיית הצעה במשא ומתן לא יעזור לך להשיג את מה שאתה רוצה; זה רק יגרום לאדם האחר להרגיש שלא בנוח במהלך העבודה איתך כי הוא מניח שאתה זומם משהו.

 

7.מבט זועף או הבעת אומללות

באופן כללי שולחים את המסר שאתה לא מרוצה/מאוכזב מאלה הסובבים אותך, גם אם אין לזה כל קשר למצב הרוח שלך. פנים זועפות מרחיקות אנשים, מפני שהם מרגישים בעמדה של להישפט. חיוך, לעומת זאת, מקרין שאתה פתוח, אמין, בטוח וידידותי. מחקרי MRI הראו כי המוח האנושי מגיב באהדה לאדם שמחייך וזה משאיר רושם חיובי שנמשך.

שפת גוף
כזה למשל

 

8. להתעסק עם השיער או לתקן את התסרוקת

זה מאותת שאתה מודאג, אנרגטי מדי, מודע לעצמך יותר מדי ולא מרוכז. אנשים רואים אותך כמודאג יתר על המידה מהמראה החיצוני שלך ולא מודאג מספיק מהנעשה בעבודה ובקריירה שלך.

 

9. הימנעות מקשר עין

גורמת לזה להיראות כאילו יש לך משהו להסתיר, ומעוררת חשד. חוסר קשר עין יכול גם להעיד על חוסר הביטחון והעניין, דבר שאתה לא רוצה לעולם לתקשר בסביבה עסקית.

 

10. הסתכלות למטה

בזמן שאתה מדבר גורם לך להיראות כחסר ביטחון או כאחד המודע לעצמו, עניין שגורם למילים שלך לאבד את השפעתם. זה חשוב במיוחד לשמור על רמת העיניים שלך אם אתה מציין נקודות מסובכות או חשובות. קשר עין רצוף, לעומת זאת, מתקשר ביטחון, מנהיגות, כוח ואינטלגנציה. למרות שניתן להיות מעורב ללא קשר עין יציב ורציף, הימנעות מלאה תוביל בבירור להשפעות שליליות על הקשרים המקצועיים שלך. קשר עין מאומץ מדי עלול להיתפס כאגרסיבי, או כניסיון להשתלט. בממוצע, אמריקאים מחזיקים קשר עין במשך שבע עד עשר שניות יותר כאשר הם בעמדת המקשיבים יותר מאשר כשהם מדברים. הדרך בה אנו מפסיקים את הקשר אף היא מאותתת משהו. הצצה למטה מתקשרת כניעות, בעוד מבט לצד מקרינה ביטחון.

 

11. גילגול עיניים

היא דרך בטוחה לכישלון המוכיחה חוסר כבוד בתקשור. למרבה המזל, בזמן שזה יכול להיות להרגל, זה עדיין מרצון. ניתן לשלוט בזה, וזה שווה את המאמץ.

 

12.הנהון מוגזם

מאותת חרדה וחוסר אישור. אנשים יכולים לתפוס את ההנהון הכבד שלך כניסיון להראות הבנה של עניין או הסכמה למשהו שאתה בעצם לא.

 

13. לחיצות ידיים חלשות

מאותתת שחסרים לך סמכות ואמון, ואילו לחיצת יד חזק מדי לעומת זאת עלולה להיתפס כניסיון אגרסיבי לשליטה, וזה רע באותה מידה. יש להתאים את לחיצת היד שלך לכל אדם ולכל מצב, אבל יש לוודא מה מתאים תמיד.

 

נסו לזהות אילו תכונות שפת גוף יש לכם מהרשימה ותתחילו לעבוד בלשפר אותם או להעלים אותן לחלוטין. עדיף לעשות זאת ע"י מישהו אחר שיוכל להתבונן בכם מהצד ולתת ביקורת בונה.

 

 

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppShare

תגובות

אולי יעניין אותך גם

5 דרכים עוצמתיות לניהול זמן

ניהול זמן, גם אתם יכולים! ניהול זמן, הוא אחד המפתחות לפרודוקטיביות אמיתית ואם אתם כמו ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *