בית / פיתוח אישי / מוטיבציה / 5 דברים שחשוב לדעת רגע לפני שאתם מחליטים לוותר

5 דברים שחשוב לדעת רגע לפני שאתם מחליטים לוותר

לפעמים נראה כי אין לנו עוד כוח להתמודד עם בעיה מסוימת ואנחנו פשוט מחליטים לוותר. לוותר כי אנחנו עייפים והשעה מאוחרת או שפשוט אנו מוותרים למישהו חזק מאיתנו ונכנעים לו לבסוף. העניין הוא, שאת רוב הקרבות אנו מנצחים בדקה ה-90 ושווה להישאר עד הסוף ולהילחם על מה שאנחנו רוצים.

אם תוותרו פעם אחת, אתם תקבלו את זה קשה. תוותרו פעם שניה, זה יהיה קצת יותר קל. בפעם השלישית תתחילו לפתח את הרגל "הוותרנות" בפעמים הבאות שתוותרו תתחילו לשקוע עמוק בתוך ההרגל.

ווינסטון צר'צ'יל אמר פעם:

ההצלחה מורכבת ממעבר בין כישלון לכישלון מבלי לאבד את ההתלהבות

 

כאשר אתם מאבדים את ההתלהבות לחיים ומרגישים שאתם עומדים להיכנע, תשקלו לאמץ את 5 הטכניקות הבאות:

 

1. למדו את הלקח!

מה הטעם לחוות את כאב הכישלון אם אתה לא לומד את הלקח לחיים? ככל שתהיה מוכן ללמוד מהכישלון, כך הוא יפחיד אותך פחות. בכל כישלון תמון "זרע-ההזדמנות" בעל שווי גבוה יותר. כאשר אתם חווים את רגעי השפל האלו, אל תמכרו לעצמכם את הסיפור של, "זה בגלל שאני פשוט לא טוב מספיק", או "זה פשוט לא נועד להיות", אתה לא לומד לקחים מויתורים או רחמים עצמיים! במקום זאת, תתמקד בשיפור האסטרטגיות שלך; "מה אני עושה לא בסדר?" או "איך אני יכול להישאר ממוקד יותר?"

שאלות שכדאי לשאול את עצמינו במקרה של כישלון:

  • איך "נפילה" תוציא אותי מחוזק בפעם הבאה? (מה שלא הורג מחשל הא?)
  • מה אני יכול ללמוד מהכישלון הזה?

 

2. מוטיבציה עצמית

כאשר המצב קשה, אם זה בתקופת המבחנים, בעבודה בשעות מאוחרות, בזמן דיאטת כאסח לפני החתונה ועוד. קשה לנו לפעמים לראות את הדברים באור חיובי וזה מונע מאיתנו לראות את הדברים כפי שהם באמת. אז במקום להתמקד בכל החסרונות, קחו כמה דקות לחשוב על הסיבה שבגללה התחלת את המסע הזה מלכתחילה. תראה את הדברים בפרספקטיבה הנכונה ומה תקבל כאשר כל זה יהיה מאחוריך ותשיג את מבוקשך. זה יתן לך את הכוח להמשיך ולרוץ נגד הרוח.

שאלות שכדאי לשאול:

  • מה אני רוצה להשיג?
  • למה אני רוצה להפוך בסוף התהליך?

 

3. תתכננו

המפתח לניצחון הוא התכנון. אם לא תכוונו למטרה לא תפגעו בשום מצב. כאשר אתם נמצאים בתחתית השפל, זה הזמן הטוב ביותר לתכנן לכם מפת דרכים אמיתית שתרים אתכם ותיקח אתכם עד היעד.

תחליטו על מטרה אחת עיקרית שאם תשיגו אותה, יהיה לה את ההשפעה הגדולה והמשמעותית ביותר במסע הנוכחי שלכם.

רשמו את המטרה בבירור. תכתבו תוכנית מפורטת כיצד להשיגה ותגידו לעצמכם שכישלון הוא לא אפשרות.

תחליטו היום שאתם תתמידו עד שתצליחו לא משנה מה הולך לקרות. כי אתם בלתי ניתנים לעצירה!

תחליטו להציב ולהשיג מטרה חשובה אחת למרות הקשיים והבעיות הבלתי נמנעים שתתקלו בהם בהמשך ותעבדו קשה על זה עד שתצליחו, עד שההתמדה תהפוך להרגל.

תכנון יסודי

 

4. אל תשכח למה התחלת

תזכר ברגע שהרעיון או הפרוייקט הזה עלה אצלך בראש בפעם הראשונה. נסה להיזכר מה הרגשת? האם התרגשת? שמחת? היית מוכן לצאת להרפתקה? סעיף זה דומה לסעיף השני, אבל הוא חשוב מאוד ולכן שווה לתת כאן את הדגש.

בהתחלה הייתה לך מטרה, תמונה ברורה של הרגע בו תשיג את המטרה. ההתחלה הייתה כמובן קלה יותר כי היית בשיא הלהט ואז עם הזמן שעבר העניין נהיה קשה יותר ויותר. לפעמים לחזור אחורה בזמן ולהרגיש את מה שהרגשת כשחשבת על הרעיון הזה בפעם הראשונה גורם לנו להתפקס על המטרה מחדש.

המחשבה על עזרה אמיתית לחולים והיכולת לעזור להם להחלים, יכולה להיות מחשבה ראשונית חזקה אצל סטודנט לרפואה שיודע שיש לו עוד שנים רבות עד שיסיים את לימודיו, ואם יחשוב על המחשבה הראשונה שהציתה  את הרצון העז ללמוד יכולה לעזור לו להמשיך ולסיים את לימודיו.

מה הייתה המחשבה שהציתה בכם את הרצון להשיג את המטרה שלכם? למה התחלתם את כל זה?

 

5. תשמרו על פשטות

תסרבו ליפול בפח למלכודת של "לנסות ולפצות על כל הטעויות שלכם בפעם אחת". אם התוכניות שלכם להצלחה דורשות "אוברול"-מלא, עדיף להתחיל בקטן. תפקס את עצמך על דבר אחד שאתה צריך לשפר, וממש כמו בתוכנית ההרגלים של ב. פרנקלין- תפתח אותו עד שהוא יהפוך להרגל, רק כאשר הרגל זה יתקבע, ניתן לעבור אל השלב הבא. כאשר אתה מתחיל מחדש, אתה חייב להתחייב להתמקד בתהליך. אם תעשה זאת באופן עקבי, התוצאות לא תאחרנה לבוא.

שאלות שכדאי לשקול:

  • מה הוא סדר העדיפויות שלי?
  • במה אני יכול לשלוט ברגע זה?

 

אז אם אתה שוכב כרגע בזירת איגרוף לאחר נוק-דאון אכזרי ושומע את ספירות השופט 1…2…3…4…5 תיקח זריקת אומץ מהידיעה המוחלטת שכל מי שאי פעם השיג דבר גדול בחייו חווה את כאב הנפילה ותהיה בטוח שאתה נמצא בחברה טובה. קח נשימה עמוקה. קום. ותמשיך להילחם.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppShare

תגובות

אולי יעניין אותך גם

8 דרכים לגלות למה נועדתם

למהאטמה גנדי, אמא טרזה וזאב הרצל (מלבד היותם אנשים שהשפיעו על מיליוני אנשים אחרים) היה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *