בית / לחיות נכון / 10 עובדות הגורמות לאנשים מצליחים לעבוד פחות ולהשיג יותר

10 עובדות הגורמות לאנשים מצליחים לעבוד פחות ולהשיג יותר

אז איך אנשים מצליחים עובדים פחות ומשיגים יותר?

מחקר מאוניברסיטת סטנפורד הראה כי האפקטיביות שלנו יורדת בצורה חדה לאחר 50 שעות עבודה שבועיות, הפרודוקטיביות יורדת לאחר 55 שעות עבודה שבועיות.

אנשים מצליחים מהארץ ומהעולם יודעים את האמת הזו ועד כמה חשוב להוריד הילוך בסופי השבוע על מנת להירגע ולהחזיר לעצמם את האנרגיה. הם למעשה משתשמים בסופי השבוע בכדי ליצור שבוע חדש וטוב יותר.

אין ספק שאת כל זה קל להגיד אבל קשה ליישם, במיוחד לאנשים עם קריירות תובעניות כמו רובנו.

הרשימה הבאה מביאה לכם את 10 הדרכים בהם אנשים מצליחים משתמשים למציאת האיזון בסופי השבוע במטרה להגיע מוכנים ב-100% ביום ראשון בבוקר.

 

1. הם מתנתקים

התנתקות היא האסטרטגיה החשובה ביותר בסוף השבוע והחשובה ביותר ברשימה זו, מכיוון שאם אינך יכול למצוא דרך להסיר את החיבור הדיגיטאלי שלך לעבודה (מיילים ושיחות טלפון בעיקר) בין יום חמישי בערב ועד יום ראשון בבוקר, אז למעשה אף פעם לא באמת עזבת אותה.
להיות זמין לעבודה שלך 24/7 חושף אותך למתח בלתי פוסק של גורמי לחץ שימנעו ממך את המיקוד המחודש והטעינה שלה אתה זקוק. אם זה לא מציאותי מבחינתך לפנות את כל סוף השבוע מטיפולים באימיילים וענייני עבודה, נסה לייעד זמנים קבועים מראש ביום שישי וביום שבת לבדיקת הדואר האלקטרוני ולהגיב להודעות קוליות. לדוגמא, בדוק מיילים בשישי אחר הצהריים בזמן שהילדים ישנים או בימי שבת בערב אחרי ארוחת הערב. תזמון בלוקים קצרים של זמן יקל על הלחץ מבלי להקריב את זמינותך.

 

2. הם ממקדים את המשימות שלהם

למטלות היומיום ישנה תכונה מצחיקה של השתלטות גמורה על סופי השבוע שלך. כאשר זה קורה, אתה מאבד את ההזדמנות להירגע ולהרהר על הדברים שקרו. מה שיותר גרוע הוא שביצוע של הרבה מטלות נותן הרגשה של עבודה, ואם אתה מבלה את כל סוף השבוע בעשייתן, זה מרגיש פשוט כמו לעבוד 7 ימים בשבוע. כדי למנוע זאת, עליך לתזמן את המטלות שלך בדיוק כמו כל דבר אחר בשבוע, ואם אינך מספיק לבצען בזמן הקצוב, אתה ממשיך לנסות ולסיים אותם גם בסוף השבוע שלאחר מכן.

 

3. הם מהרהרים

הרהור שבועי הינו כלי רב עוצמה לשיפור. נצל את סוף השבוע בכדי לחשוב על הכוחות הגדולים המעצבים את התעשייה שבה אתה עוסק, הארגון שלך ומקום העבודה שלך. ללא הסחות הדעת של העבודה העמוסה שבין יום ראשון ועד חמישי/שישי, אתה צריך להיות מסוגל לראות את הדברים באור חדש לגמרי. השתמש בתובנות אלו בכדי לשנות את הגישה שלך לשבוע הבא, ובכך לשפר את יעילותך וכן יעילות של העבודה שלך.

 

4. הם מתאמנים

אין לך זמן לפעילות גופנית במהלך השבוע? ובכן, יש לך 48 שעות בכל סוף שבוע בכדי לגרום לזה לקרות. הזזת הגוף שלך, אפילו למשך כ-10 דקות, משחררת במוח חומצה גמא-אמינו-בוטירית (GABA), מוליך עצבי מרגיע אשר מפחית את הלחץ. פעילות גופנית היא גם מקור מצוין לרעיונות חדשים. ממציאים ואנשים מצליחים אחרים יודעים ששהייה בחוץ לעתים קרובות מגרה את היצירתיות.
אני יודע להעיד על עצמי שהרבה מהרעיונות הטובים ביותר שלי באו אליי בזמן הליכה עם הכלב שלי, ריצה או טיול. בזמן שאתה "נח" ולא עוסק בעבודה שלך, אתה בעצם נמצא במקום המושלם לזרם של יצירתיות, תשאלו את אייזיק ניוטון והתפוח. בין אם אתה רץ, רוכב על אופניים, או עוסק בגינון, פעילות גופנית תוביל אותף להתבוננות פנימית מתודלקת אנדורפין. המפתח הוא למצוא פעילות גופנית שגורמת לך להרגיש כך ואז לשלב אותה כחלק חשוב בשגרת סוף השבוע שלך.

5. הם רודפים אחר התשוקה

אתה עלול להיות מופתע כשתדע מה קורה כאשר אתה רודף אחרי משהו שאתה מתלהב ממנו במהלך סופי השבוע. התמכרות לתשוקות שלך היא דרך מצוינת לברוח מלחץ ולפתוח את הראש לדרכים חדשות של חשיבה. דברים כמו שמיעת מוסיקה, קריאה, כתיבה, ציור, או אפילו משחק תופסת עם הילדים שלך, יכול לעזור לעורר מצבים שונים של מחשבה שיכולה להניב דיבידנדים ענקיים במהלך שבוע העבודה הקרוב.

 

6. הם מבלים זמן איכות עם משפחתם

בילוי זמן איכות בחיק המשפחה שלך בסוף השבוע הוא חיוני לטעינה מחודשת של אנרגיה והירגעות. ימי חול הם כל כך קדחתניים שהשבוע כולו יכול לחלוף עם מעט זמן איכות משפחתי. אל תיתן לזה להימשך גם לסופי השבוע שלך. קח את הילדים שלך לפארק, קח את בן/בת הזוג שלך למסעדה האהובה עליו או עליה או לך לבקר את ההורים שלך. אתה תהיה שמח שעשית זאת.

 

7. הם קובעים לעצמם "מיקרו-הרפתקאות"

קנה כרטיסים להופעה או להצגה, או הזמן כרטיסים לסופ"ש באחד האיים ביוון. במקום לרוץ על הליכון, תכנן טיול. נסה משהו שלא עשית לפני או אולי משהו שלא עשית זמן רב. מחקרים מראים כי ציפייה למשהו טוב היא חלק משמעותי ממה שהופך את הפעילות למהנה יותר. הידיעה שיש לך משהו מעניין מתוכנן בשבת תגרום לכך שההנאה שלך תגדל גם לפני המועד, והדבר ישפר משמעותית את מצב הרוח שלך בכל ימות השבוע.

חופשה
חופשה היכנשהו 🙂

 

8. הם מתעוררים בזמן קבוע

זה אכן מפתה לישון בסוף השבוע בכדי להשלים שעות שינה. אך למרות שזה מרגיש טוב באופן זמני, זמן השכמה לא מסודר פוגע בקצב היממה שלך. מחזורי הגוף שלך מסדרים את שלבי השינה כך שתוכל להתעורר נוח ורענן. אחד מהשלבים הללו טומן בחובו  את הכנת המוח שלך להיות ער ודרוך, וזו הסיבה שלעתים קרובות קורה שאנשים מתעוררים לפני שהשעון המעורר שלהם מופעל (מכיוון שהמוח מאומן ומוכן). כשאתה ישן מעבר לזמן הרגיל שלך בסוף השבוע, אתה בסופו של דבר מרגיש מטושטש ועייף. ולא רק שהדבר מפריע ליום החופשי שלך, זה גם הופך אותך לפחות יצרני ביום ראשון כשאתה חוזר לעבודה, מכיוון שהמוח שלך לא מצליח להתעורר בזמן הרגיל שלך. אם אתה צריך להשלים שעות שינה, פשוט לך לישון מוקדם יותר.

 

9. הם מקדישים את הבוקר לעצמם

זה יכול להיות קשה לפנות זמן לעצמך בסופי השבוע, במיוחד אם יש לך משפחה. מציאת דרך לעסוק בפעילות שאתה מתלהב ממנה דבר ראשון בבוקר, יכולה להפיק דיבידנדים מסיביים של אושר וניקיון הנפש. זו גם דרך מצוינת לשפר את קצב היממה שלך, על ידי כך שתאלץ את עצמך להתעורר בזמן הקבוע שבו אתה מתעורר בימי חול. דעתך נמצאת בביצועי שיא של שתיים עד ארבע שעות אחרי שאתה מתעורר, ולכן עליך לקום מוקדם כדי לעשות משהו פיזי תחילה, ולאחר מכן לעסוק בדברים המנטאליים כל עוד המוח שלך בשיאו.

 

10. הם מתכננים את השבוע שלפניהם

סוף השבוע הוא זמן נהדר לבלות כמה רגעים בתכנון השבוע הקרוב שלך. מספיקות גם 30 דקות של תכנון שיכולות להניב רווחים משמעותיים בפרודוקטיביות והפחתת הלחץ. כשעובדים עם תכנית, השבוע מרגיש הרבה יותר קל לניהול, כי כל מה שעליך להתמקד בו הוא ביצוע התוכנית 🙂

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppShare

תגובות

אולי יעניין אותך גם

5 הרגלים שאנשים מצליחים עושים לפני השינה

כולנו שמענו את הסיפורים על אנשים מאוד מצליחים המתעוררים מוקדם בכל יום ומספיקים לכבוש את ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *